Last minute dovolenka v Grécku

Keď sa povie Grécko, každému dnes zrejme napadne kríza. Napriek tomu je jednou z najnavštevovanejších krajín Európy. Nádherné more, slnko, pláže, malebné dedinky, príjemní ľudia a história na každom kroku. Kolíska dnešnej vzdelanosti Európy, zem gréckych bájí a olympských bohov. To všetko je Grécko! 

Grécko je stále je považované za jednu z najatraktívnejších dovolenkových destinácií. Rozprestiera sa v miernom stredozemnom podnebí. Výnimkou sú horúce letá, kedy teploty dosahujú aj rekordných 40°C. V súčasnosti je Grécko veľmi navštevované formou Last minute dovoleniek, ktoré sú zárukou spokojnosti, relaxu a oddychu aj pre tých, ktorých rozpočet vyhradený na dovolenku je užší. Nejedna cestovná kancelária ponúka možnosti zábavy ako aj uspokojenie zvedavosti priaznivcov histórie. Len v hlavnom meste Atény je krásnych miest viac ako dosť. Medzi najnavštevovanejšie patrí Akropola a múzeum, Olympijský štadión, Metropolitný kostol, Diov chrám, Erechteov chrám alebo Hradby do prístavu Pireus.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Grécku vybrať si môžete jedno z mnohých čarovných miest ako napríklad Atény, Dodekanské ostrovy, Iónske ostrovy, Karpathos, Korfu, Kréta, Mykonos alebo Rhodos. Ubytovaní môžete byť v jednom z troj, štvor alebo päťhviezdičkovom hoteli. Dovolenky a last minute zájazdy si môžete objednať on-line alebo priamo v cestovnej kancelárii. Neopomenuteľným lákadlom je chutná grécka kuchyňa, tradičné tzatziky, syr feta, olivový olej ale aj rozmanitosť prírodných scenérií, nespočetné pláže a v neposlednom rade grécky temperament, ktorý nenechá chladným ani najväčšieho flegmatika. Last minute zájazdy do Grécka sú možnosťou ako zažiť krásu tejto krajiny na vlastnej koži a ako si odniesť z dovolenky nezabudnuteľné a plnohodnotné zážitky za skutočne skvelú cenu.

Leave a Reply