Leto pri mori spolu s deťmi. Na čo všetko myslieť?

S príchodom jari často už začíname uvažovať o tom, kde strávime letnú dovolenku. Leto sa snáď každému z nás spája s morom, preto sú práve dovolenky pri mori najčastejšou voľbou v každej domácnosti. Problém však môže nastať, ak sa na dovolenku nevyberú len dvaja, ale rovno celá rodina. Staršie deti zvládajú cesty aj na dlhšie vzdialenosti dobre, ale ak je vaše dieťatko ešte malé, tak určite máte pred takouto cestou obavy. Čo všetko je potrebné vziať do úvahy pri dovolenkovaní s bábätkom?

Malé deti a ďaleké cesty.

Určite si dobre uvedomujete, že s malými deťmi to môže byť pri dlhších cestách zložité – deti sú nespokojné, plačú, sú neposedné a to všetko môže obťažovať vašich spolucestujúcich. Zároveň musíte zobrať do úvahy fakt, že môžu počas dovolenky ochorieť. Deti sú tiež náchylne na horúčavy, preto krajina, v ktorej je 40°C v tieni nie je práve najvhodnejšou voľbou.

Dovolenky pri mori s dieťaťom – čo všetko zobrať do úvahy?

–          Najviac náchylné sú deti do troch rokov. Ak máte takéto malé dieťa, dobre si premyslite, či na dovolenku k moru skutočne chcete ísť.

–          Ak sa rozhodnete, že to risknete, tak si vyberte destináciu, ktorá je k domovu čo najbližšie. Za úvahu stojí predovšetkým Chorvátsko, alebo Taliansko.

–          Pozor si dajte na stravovanie a hygienu. Destináciu si dobre preverte, vyhľadajte si recenzie na hotel. Ak má vaše dieťa nejaké alergie, tak dajte pozor, čo na dovolenke vloží do úst. Dôležité sú samozrejme aj očkovania – ak vaše dieťa ešte nemá všetky potrebné očkovania, tak je lepšie, ak s ním na dovolenku v moru nepôjdete. Pri cestách do exotických krajín si overte, či nie sú potrebné aj iné očkovania.

–          Ak sa rozhodnete pre dovolenky pri mori s rodinou, tak je dobré ak si zájazd zakúpite pár mesiacov dopredu. Je pravda, že last minute zájazdy sú lacnejšie, ale môže sa stať, že potom už nenájdete zájazd, ktorý bude mať dostatok voľných miest pre vás, aj pre vašich blízkych.Leave a Reply