Na hory s deťmi

family-1058268_1920

Blíži sa zima s ňou aj zimné prázdniny a lyžovačky. Chystáte tento rok na lyžovačku do Álp aj s deťmi? Prinášame vám zoznam siedmich vecí, na ktoré by ste mali myslieť ešte pred odjazdom na lyžovačku.                             

Aj v prípade zimných dovoleniek sa často stretávame s last minute ponukami. Avšak, ak sa na zimnú lyžovačku chystáte aj s deťmi, odporúčame vám zajednať si termín dovolenky v predstihu, aby ste si zarezervovali tie najlepšie ponuky.                                                                                                                                           

  1. Detská lyžovačka grátisMnožstvo cestovných agentúr, ktoré sa okrem ponúkania letných dovoleniek zaoberajú aj sprostredkovaním tých zimných, ponúkajú zájazdy pre deti zadarmo. Samozrejme, rovnako ako v letných mesiacoch, aj teraz bude platiť, že táto ponuka je zvyčajne obmedzená počtom. Preto sa treba čo najskôr poponáhľať, v opačnom prípade budete za svoje deti platiť rovnakú sumu ako za seba.
  2. Rodinný apartmán by mal byť samozrejmosťouUrčite chcete so svojou milou či milým a s deťmi bývať v jednej izbe. V niektorých lukratívnych lyžiarskych strediskách však začínajú byť rodinné apartmány vypredané už teraz. Takže sa čím skôr poponáhľajte, aby ste sa nemuseli uspokojiť s dvomi oddelenými izbami.
  3. Čo najkratšia cestaPre deti neexistuje nič horšie a otravnejšie, ako keď musia celé hodiny sedieť v aute alebo lietadle. Ak sa chystáte na cestu autom do Álp v Rakúsku, v poriadku. Ale ak idete do talianskych či francúzskych Álp, radšej si za dopravný prostriedok zvoľte lietadlo.
  4. All-inclusive„Oci, ja chcem ten puding… aj ten koláčik. Mami, ja chcem ešte papať, „ počúvate z každej strany. Pamätajte na to, že ak nebudete mať all inclusive, stravovanie vás vyjde poriadne dravo. Však po celodennej lyžovačke musia byť nielen vy, ale aj vaše ratolesti poriadne hladné. Za all inclusive si síce priplatíte niekoľko eur naviac, avšak potom už nebudete nútení riešiť žiadne výdavky naviac a váš dovolenkový rozpočet budete mať pevne vo svojich rukách.
  5. Zábava na bode mrazuAk čakáte, že na lyžovačke s deťmi si poriadne zalyžujete a večer sa vyvalíte s partnerom do sauny či do romantickej vírivky, na to môžete rovno zabudnúť. Deti sa budú chcieť zabávať a šantiť. Na svahu na ne budete musieť dávať neustále pozor. Avšak, ak chcete mať aspoň chvíľu čas len pre seba a zájsť si napríklad na masáž vo dvojici, je tu šanca. Mnohé hotely ponúkajú rôzne animačné programy a v areáli nájdete aj lyžiarsku škôlku. V rámci animačných programov vám deti aj postrážia. Je ale potrebné si to dopredu zistiť v konkrétnom hoteli.
  6. Svah prispôsobte deťomZabudnite na náročné svahy, na ktoré ste sa chodili s manželom alebo manželkou lyžovať ešte za slobodna. Teraz musíte všetko prispôsobovať deťom a výnimkou nie je ani náročnosť zjazdovky.
  7. Cestovné poistenie je dôležitéNie je nič horšie, ako keď sa na dovolenke v horách zraníte. Preto si zabezpečte cestovné poistenie, ktoré zahŕňa aj zásah horskej služby.