Večné mesto

Aj takto sa nazýva hlavné mesto Talianska- Rím. Patrí k najkrajším mestám sveta a medzi najväčšie v Európe. Ponúka niečo pre každého, či už históriu, romantiku, nákupy, dobré jedlo alebo pamiatky. Každoročne Rím navštívia húfy turistov, ktorí obdivujú majstrovské diela rímskeho umenia a architektúry. Ak sa chystáte na poznávací zájazd v Ríme, odporúčame ho navštíviť v jarných mesiacoch, alebo až v septembri či októbri. V lete býva preplnený nespočetným množstvom turistov.

Čo teda všetko vidieť a zažiť v Ríme?

Pamiatky

Určite prvá pamiatka, ktorá sa vám spája s Rímom je Koloseum. Tento symbol Ríma sa nachádza na Piazza del Colloseo. Koloseum niekedy slúžilo ako amfiteáter, kde sa konali súboje medzi šelmami a gladiátormi.

Zachovalým miestom, obklopeným zvyškami významných budov, je Forum Romanum. Na tomto mieste sa kedysi tvorilo rímske právo.

Najzachovalejšia stavba Ríma je Panthenon. Nachádza sa na Piazza del Rotunda a je zaujímavá najmä stĺporadím a nádhernou mramorovou dlažbou. Vo vnútri nájdete náhrobky slávnych osobností Talianska. Toto miesto je sprístupnené zdarma.

Na námestí Piazza di Spagna, teda na Španielskom námestí, môžete objaviť známe, monumentálne Španielske schody. Je ich dokopy 135 a vedú ku kostolu Trinita dei Monti. Okrem toho sa na Španielskom námestí nachádza aj Španielsky palác a Fontana della Barcaccia.

Jedným z najkrajších námestí sveta je Námestia sv. Petra vo Vatikáne. Je postavené v tvare elipsy a skrášľujú ho 140 sôch svätcov. Nachádza sa tu aj Bazilika sv. Petra s katakombami. Čo by ste nemali vynechať pri návšteve Vatikánu je Vatikánske múzeum s prenádhernou Sixtínskou kaplnkou, ktorá je známa svojimi freskami vytvorenými Michelangelom.

Námestie Piazza del Trevi ponúka najznámejšiu fontánu v Ríme a tou je Fontana di Trevi. Je veľmi obľúbená u turistov, ktorí do nej hádžu mince, aby sa na toto miesto mohli znova vrátiť.

Nákupy  

Poznávací zájazd v Ríme nie je len o pamiatkach a histórii, ale svoje si tu nájdu aj milovníci nákupov.
Tí, ktorí majú v obľube luxusné a svetoznáme značky ako Gucci, Armani či Prada, ich nájdu na námestí Piazza di Spagna, blízko Španielských schodov a na ulici Via Condotti. Pre menej náročných turistov, ktorí hľadajú o niečo lacnejšie oblečenie je ako stvorená ulica Via del Corso.

Ak pôjdete do Ríma, nevynechajte ani typické trhy, v ktorých je v Ríme nespočetné množstvo. Najväčší a najznámejší trh je Portaportese, ktorý je otvorený v nedeľu. Zohnať tam môžete rôzne suveníry alebo starožitnosti.

Leave a Reply