Zažite raj na Zemi

Síce to znie ako najväčšie klišé, no nádherné koralové ostrovy vás presvedčia o tom, že ide o najkrajšie klišé na svete. Zažite dovolenku na Maledivách a na bohatú faunu či flóru, nádherné biele pláže, tyrkysové more či tropické teploty nikdy nezabudnete a budete sa tam chcieť čoskoro vrátiť. Dámy a páni, predstavujeme vám ostrovy, kde teplomer ukazuje 29 stupňov Celzia aj v októbri. Predstavujeme vám miesto, kde zažijete doslova „nebíčko v papuľke“.

Na dovolenke v Maledivách si príde na to svoje gurmánske každý, kto si rád pochutí na čerstvých rybách a ryži. Tradičné jedlá na Maledivách sú veľmi pikantné a korenistné, a to z dôvodu prieniku prvkov indickej kuchyne. Najčastejšie používaným korením je kari veľa turistov doporučuje vyskúšať tunajšiu rybiu polievku či kari z rybieho mäsa. Pre milovníkov rýb to bude nezabudnuteľný gurmánsky zážitok.

Niečo pre milovníkov špecialít z rýb

Rybu si na Maledivách ale môžete dať na viacero spôsobov, a to ako vyprážanú či pečenú, tak aj údenú, grilovanú alebo varenú. V širokej ponuke nájdete kalamáre, krevety i chobotnice. K najčastejším prílohám patrí tradičný maledivský chlieb alebo ryža.

Krátke jedlá na Maledivách

Tradičné jedlá sa na Maledivách rozlišujú na takzvané krátke jedlá, ktoré sú zastúpené rôznymi sladkosťami a dezertami. K najobľúbenejším dezertom patrí Hedhikaa, čo sú rozmanité mini cukrovinky alebo tortičky. Toho, že by ste ich zjedli priveľa, sa obávať nemusíte, pretože sú veľmi sladké a sýte. K tradičným jedlám patria aj guľôčky z listového cesta, ktoré je plnené, klasicky, rybou plnkou, ale aj pikantné rybie koláčiky či sladký vaječný krém. Medzi obľúbení ovocné jedlá patrí napríklad mango, kokosové orechy, mini banány či ananás.

Dobrú chuť s hlavným jedlom

Ďalším druhom jedál sú takzvané dlhé jedlá, ktoré predstavujú akoby hlavné jedlo, a to väčšinou z rýb. Dlhé jedlá sa podávajú s ryžou alebo tradičným chlebom roshi. Po hlavnom jedle nasledujú žuvacie listy v kombinácii s arekovými orechami, klinčekom a citrónovou pastou. Táto delikatesa sa vypráža v oleji, ale bez nášho trojobalu.

Za medzinárodnú kuchyňu si priplatíte

Ak sa nechcete stravovať tradičným maledivským jedlom, pripravte sa na to, že si za inú kuchyňu aj poriadne zaplatíte. Stravovanie v reštauráciách patrí k najdrahším záležitostiam v celej južnej Ázie, a to kvôli tomu, že všetky suroviny sú dovážané zo zahraničia. V hotelových reštauráciách je zastúpená prevažne kombinácie talianskej, francúzskej, stredomorskej, čínskej a arabskej kuchyne.

Čaj o piatej pri oceáne

Najobľúbenejším nápojom na týchto čarokrásnych ostrovoch je čaj. Áno, čaj. Štandardným typom je čierny čaj, ktorý sa pije veľmi sladký s plátkom citróna. V niektorých čajovniach vám k nemu ponúknu i mlieko v prášku, aby sa jeho chuť zjemnila.

K tradičným maledivským nápojom patrí aj takzvaná Raa alebo misa z kokosovej palmy.

Leave a Reply